Zapoznaj się z ofertą poradni
W poradni badań prenatalnych Konior Clinic wykonywane są kompleksowe badania, umożliwiające diagnostykę i monitorowanie zdrowia płodu oraz matki.
Zgodnie z rekomendacją Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego, każda kobieta w ciąży powinna wykonać badania prenatalne. Badania pozwalają na kontrolę prawidłowości rozwoju dziecka oraz wykrycie ewentualnych wad rozwojowych. Dzięki nim można określić m.in. ryzyko wystąpienia zespołu Downa, zespołu Edwardsa i zespołu Patau oraz innych wad genetycznych, ale także ewentualnych chorób serca, nerek lub innych narządów i układów. Wczesna diagnostyka umożliwia rozpoczęcie leczenia jeszcze na etapie ciąży lub już po narodzinach dziecka oraz odpowiednie przygotowanie się do porodu i pierwszych wspólnych chwil.
Badania prenatalne w Konior Clinic przeprowadzane są przez wykwalifikowanych lekarzy ginekologów-położników, posiadających uprawnienia do wykonywania badań potwierdzone stosownymi certyfikatami oraz wieloletnim doświadczeniem.
Badania wykonywane w Konior Clinic należą do grupy badań nieinwazyjnych, a więc takich, które nie ingerują w płód nienarodzonego dziecka. Stosowane techniki badania nie mają jakiegokolwiek kontaktu z płodem i są całkowicie bezpieczne zarówno dla dziecka, jak i jego mamy.
Poradnia badań prenatalnych Konior Clinic dysponuje wysokiej jakości sprzętem do badań ultrasonograficznych (aparat Voluson E8). Badanie USG przeprowadzane jest z uwzględnieniem m.in. takich parametrów, jak NT (przezierność karkowa), NB (kość nosowa). Monitorowane są także tempo wzrostu dziecka, długość kończyn, prawidłowość akcji serca, przepływy krwi w przewodzie żylnym, tętnicach macicznych, tętnicy i żyle pępowinowej, rozmiary pęcherza oraz innych narządów dziecka.
W ramach nieinwazyjnych badań prenatalnych w Konior Clinic wykonywane są również badania krwi – m.in. test podwójny (ocena stężenia białka PAPP-A i wolnej podjednostki beta-hCG) oraz test potrójny (całkowite stężenie beta-hCG, wolnego estriolu, alfafetoproteiny). Testy krwi (pobieranej z żyły łokciowej) pozwalają na określenie ryzyka urodzenia dziecka z najczęściej występującymi chorobami genetycznymi, chorobami związanymi z anomalią chromosomów (zespołu Downa, zespołu Edwardsa oraz zespołu Patau) oraz z niektórymi wadami wrodzonymi – np. otwartymi wadami cewy nerwowej (przepuklina kręgosłupa, bezczaszkowie, bezmózgowie).
Badania prenatalne w Konior Clinic wykonywane są:
Specjalista w dziedzinie ginekologii i położnictwa.
Certyfikowany specjalista badań prenatalnych.
Absolwent Collegum Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.
Doktor nauk medycznych. Specjalista w dziedzinie ginekologii i położnictwa.
Certyfikowany specjalista badań prenatalnych.
Absolwent Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.
Porady udzielane są: w ramach ubezpieczenia lub na zasadach komercyjnych, za odpłatnością.
Usługa
Cena